Uczymy prosto, przyjaźnie, kompleksowo i przez to niezwykle skutecznie!

O nas...

Ekipę projektu stanowią młodzi ludzie renesansu. Są to doktoranci, absolwenci, studenci prestiżowych kierunków. Czasem kilku. Cechują się interdyscyplinarnym myśleniem oraz talentem pedagogicznym. Najważniejsze jest to, że są wierni naszej misji pomagania ludziom poprzez profesjonalne, przyjazne, kompleksowe nauczanie. W trakcie rozwoju projektu znajdzie się tutaj coraz więcej informacji.

Kim jestem? I dlaczego my?

Jestem pomysłodawcą i głównym wykonawcą tego projektu. Można powiedzieć, że niemal całe życie zbierałem doświadczenie po to, by go uruchomić. Aby każdy klient i współpracownik był z niego zadowolony.

Wczesne początki...

W wieku ok. 10 lat, jeszcze chodząc do szkoły podstawowej zacząłem udzielać korepetycji. Na poczatku własnym kolegom i kolażankom. Oczywiście zupełnie bezpłatnie dla samej satysfakcji pomagania. W liceum kontynuowałem moją pasję uczenia i pomagania ludziom. Po prostu uwielbiałem to robić. Uczyłem wielu przedmiotów. Oprócz matematyki, fizyki, chemii i , na liście nauczanych przeze mnie przedmiotów znajdowały się też m. in. język polski, język niemiecki (kończyłem klasę z rozszerzonym programem nauczania tego języka), geografia etc.

Pedagogiczne wyzwania...

Odkąd zacząłem studiować 2 kierunki, korepetycje stały się dla mnie możliwością sprostania wydatkom na podręczniki, skrypty i inne materiały... Pojawiły się coraz większe wyzwania. Zacząłem uczyć młodszych studentów, a także starszych. Przygotowywałem licealistów do matury, gimnazjalistów do egzaminu gimnazjalnego, a uczniów szkoły podstawowej do pierwszego egzaminu: sprawdzianu szóstoklasisty. Zająłem się również opieką naukową nad najbardziej ambitnymi uczniami, by pozwolić im osiągnąć sukcesy w konkursach i olimpiadach. Obok bardzo ambitnych uczniów pomagałem też takim, którzy mieli szczególne problemy zarówno z opanowaniem materiału jak i motywacją, jak i inne problemy życiowe. Takim uczniom pozwalałem nie tylko zdać egzaminy poprawkowe, ale także zmotywować się i nadrobić zaległości, aby już nigdy więcej nie potrzebowali mojej pomocy. Wkrótce okazało się, że mogę uczyć studentów i osoby szczególnie utalentowane wielu dziedzin. Również takich, które nie są w kręgu moich zainteresowań. W końcu trener piłkarski, nie musi być doskonałym piłkarzem. Czyż nie? Wyzwaniem stało się nauczanie szerokiego wachlarza przedmiotów technicznych. Tak stałem się prawdziwym tutorem z dużym doświadczeniem praktycznym.

Moim hasłem stało się: "Nauczę każdego!"
Mogę się pochwalić, że taka jest prawda!

Dalsze zdobywanie doświadczenia...

Sukcesy w konkursach przedmiotowych w szkole podstawowej (nie było wtedy gimnazjum) oraz w olimpiadach w liceum dały mi możliwość łatwego motywowania i zaciekawiania moich uczniów. Studia na fizyce medycznej (Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie we współpracy z CMUJ) i na biotechnologii (Uniwersytet Jagielloński) oraz Studium Pedagogiczne dały mi szeroką, interdyscyplinarną wiedzę wraz z pratycznym zastosowaniem w laboratoriach biochemicznych, chemicznych, diagnistyki medycznej etc. Ale najważniejsze: dostarczyły mi praktyczych umiejętności komunikacyjnych, które są niezwykle ważne w nauczaniu. Swoje umiejętności komunikacyjne, managerskie i pedagogiczne pogłębiam nieustająco na kursach i szkoleniach u znanych praktyków i trenerów. Dziesiątki kursów z dziedzin: komunikacji międzyludzkiej, prowadzenia szkoleń, motywowania, zarządzania etc. pozwoliły mi wzbogacić mój warsztat pedagogiczny o nowe metody nauczania i rozwijania ucznia. Wkrótce zacząłem również prowadzić podobne szkolenia dla moich współpracowników i klientów.

Osobowość i hobby okazały się ważne...

Ważnymi pomocami w nauczaniu okazały się moje hobby. Muzykowanie i śpiewanie, jazda na rowerze, taniec, informatyka, wiedza medyczna... dają mi możliwość lepszego nawiązania kontaktu z uczniem o podobnych zainteresoawniach, jak również dostarczają inspiracji do prowadzenia ciekawych wykładów i układania interesujących zadań. To pozwala uczynić każde spotkanie z uczniem czymś wyjątkowym, co pozytywnie zapadnie mu w pamięci.

Jest nas coraz więcej...

Pewnego dnia postanowiłem zachęcić zdolnych i pełnych pasji ludzi do pójścia moją drogą szerzenia skutecznych metod nauczania i stąd powstał ten projekt.
Jako główny uczestnik tego projektu nadal nauczam wielu dziedzin, takich jak:

Moi współpracownicy pomagają mi w nauczaniu powyższych dziedzin, ale również rozszerzają nasze możliwości edukacyjne o takie dziedziny jak np.:

Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdy klient może znaleźć w jednym miejscu rozwiązanie wszystkich swoich problemów edukacyjnych lub zadbać o harmonijny rozwój swojego dziecka.

Rozwijamy się!

Codziennie poznaję nowych ludzi. To również moja pasja. Dają mi inspiracje do nowych projektów, do wzbogacenia mojego warsztatu nauczyciela. Czasem osoby te są na tyle interesujące, że decyduję się nawiązać z nimi współpracę przy którymś z moich projektów. Osoby, które są w stanie podjąć się naszej misji, stają się członkami ekipy projektu FriendlyTeacher.

Zapraszamy!

Myślę, że skontaktowanie się z nami to bardzo dobry pomysł i idealne rozwiązanie Twojego problemu.
Czekam na Twój telefon lub mail.

Powodzenia!

Paweł

Zadzwoń lub napisz do nas!

Więcej informacji?

Więcej informacji znajdziesz między innymi tutaj:

do góry