Uczymy prosto, przyjaźnie, kompleksowo i przez to niezwykle skutecznie!

Nasza misja...

Na pewno zastanawiasz się, dlaczego ta strona jest inna niż wszystkie i dlaczego to, co my robimy, jest tak wyjątkowo dobre i skuteczne... Trudno to wyjaśnić jednym zdaniem. Tym sekretem może być nasze pragnienie, aby edukację zbliżyć do doskonałości. A może nasze wyjątkowe, interdyscyplinarne doświadczenie?

Misja: Kształcenie ludzi w sposób przyjazny i kompleksowy

W nauczaniu łączymy idee mentoringu, tutoringu, opiekuna spolegliwego, by ciągle inspirować naszych uczniów do poznawania świata. Dzięki temu uzyskujemy doskonałe wyniki i w 100% osiągamy cel ustalony z naszym klientem!

Nauczanie kompleksowe

Dostarczamy Ci przydatne w życiu umiejętności i interesującą interdyscyplinarną wiedzę, która rozbudzi Twoją ciekawość. Nauczanie nie polega na wkuwaniu nudnej i niepotrzebnej nikomu treści ani też na robieniu zadań oderwanych od rzeczywistości! Dla Ciebie zmieniamy to!

Kompleksowość nauczania związana jest z tym, że nasi tutorzy i mentorzy są rzadko spotykanymi ludźmi renesansu. Zazwyczaj interesują się wieloma dziedzinami nauki, uprawiają ciekawe hobby, czy też studiują 2 lub 3 kierunki. Stąd jeden tutor może doskonale nauczać wielu przedmiotów.
Najczęściej tutor doskonale uczy przedmiotów przyrodniczych a także ekonomiczno-biznesowych lub kilku języków i przedmitów humanistycznych. Co więcej, tutorzy prowadzą również szkolenia z umiejętności komumnikacyjnych i managerskich. Dodatkowo w ramach projektu FriendlyTeacher wszyscy nauczyciele współdziałają ze sobą, zatem jeśli nagle potrzebujesz nauczyć się z zupełnie innej dziedziny, u nas znajdziesz potrzebną pomoc!

Przykładowo: Tutor uczący przedmiotów przyrodniczych omawiając wodę może z łatwością wyjaśnić jej budowę kwantową, jej znaczenie w biologii, gospodarce człowieka, zjawiska atmosferyczne z udziałem wody, znaczenie płaszczu hydratacyjnego białek, rodzaje wody w zależności od składu jąder wodoru, zastosowanie wody w elektrowniach jądrowych, sposoby badania i obliczania twardości wody, czy rolę wody w tomografii rezonansu magnetycznego...

Twój tutor - Twoim przyjacielem!

Nie ma chyba lepszej sytuacji, gdy może nauczyć Cię Twój przyjaciel. Nasi tutorzy łatwo nawiązują kontakty i chętnie stają się przyjaciółmi uczniów i ich rodziców. Ich interdyscyplinarność sprawia, że często mogą oni służyć radą w wielu kwestiach, zaczynając od finansów poprzez naprawę komputera a na poradach medycznych i wychowawczych kończąc. Dobrze mieć takich przyjaciół!

Nawiązując świetny kontakt z uczniem, nauczyciel może poznać jego zainteresowania i w oparciu o nie budować jego motywację do nauki i poznawiania świata. Uczniowie chętnie rozwiązują zadania, które łączą się z ich zainteresowaniami.

Przykład: Humanista, który nie znosił biologi, bardzo chętnie pisał eseje na temat procesów biologicznych, jak np. replikacja DNA. Rowerzysta z ciekawością nauczył się dokładnie kalibrować licznik rowerowy stosując nowe wiadomości dot. ruchu obrotowego. Gitarzysta chętni robił doświadczenia dot. fali stojącej oraz dźwięku na swojej gitarze. Z ciekawościa poznał również parametry fizyczne nut na pięciolinii. Natomiast uczennicy, interesującej się muzyką, motywację do nauki matematyki przyniosły obliczenia dot. kompresji MP3 oraz przedrostki wielkości stosowanych do opisu dźwięku i przechowywanych plików muzycznych.

Motywacja - kluczem do sukcesu!

Nasi tutorzy zazwyczaj dodatkowy czas na spotkaniach poświęcają na motywowanie. Okazuje się bowiem, że każdy może się nauczyć niemal wszystkiego! Oczywiście dla jednych będzie to łatwiejsze, a dla innych trudniejsze. Jednak, aby to zrobić potrzeba tylko jednego: chęci!

Oczywiście dobrze o tym wiesz. Jednak wielu rodziców ma problem, aby w swoim dziecku wywołać nawet nie tyle do poznawania świata, ale nawet do odrobienia zadania domowego. Studenci natomiast nie mogę znaleźć w sobie motywacji, aby po kolejnym niezdanym egzaminie zacząć się skutecznie uczyć.

Dużo lepiej mieć ucznia, który sam chętnie zrobi dodatkowe zadania, niż takiego, który nie zechce nawet w domu otworzyć książki. Motywowanie nie jest łatwe, ale to już głowa naszych doświadczonych tutorów.

Najważniejsze jest: JAK NAUCZYĆ!

Z mojego prawie 20 letniego doświaczenia w indywidualnym nauczaniu wynika, że każdego można nauczyć nawet dziedziny, której się nie zna, dysponując podstawową wiedzą oraz umiejętnościami nauczania. Zatem dużo ważniejsze od posiadanej wiedzy są umiejętności jej przekazywania i motywowania ucznia.

Ponieważ na różnych uczelniach i różnych kierunkach studiów programy nauczania nawet tego samego przedmiotu się różnią, więc wielokrotnie uczyłem ludzi zagadnień, o których nigdy wcześniej nie słyszałem. Otwierałem książkę widząc dziwne wzory i zupełnie nowe dla mnie prawa. Nie mając wiedzy prowadziłem ludzi do sukcesów na egzaminach na uczelniach. Okazało się, że prowadzeni do odkrywania wiedzy, osiągali same sukcesy!

Dlatego poza wiedzą czysto akademicką zwracamy uwagę, aby tutor miał umiejętności prowadzenia ucznia do zdobywania potrzebnych mu wiadomości i umiejetności.

Ku samodzielności!

Panuje niezdrowe przekonanie, że korepetytor, to osoba, które powinna pomagać w nauce a najlepiej odrabiać zadania domowe. No i niestety korepetytorzy na ogół to robią i tylko to robią. Efekty takiego działania są łatwe do przewidzenia. Uczeń otrzymuje pomoc od korepetytora, ale często za jakiś czas znów jej potrzebuje.

Dlaczego? Oczywiście dlatego, że korepetytor dał mu gotową receptę. Nauczył go rozwiązywać określony typ zadań lub dostarczył mu wiedzy na dany temat.

Czy można inaczej? Dokładnie! Nasi tutorzy nie tylko dają gotowe recety - tego starają się unikać. W miarę możliwości dostarczają umiejętności potrzebnych do rozwiązywania wszelkich zadań oraz dają metody skutecznego uczenia się. Do tego sięgają do źródeł problemów. A przyczynami powtarzających się kłopotów zazwyczaj są: brak motywacji oraz nawarstwiające się zaległości. Dzięki temu uczeń względnie szybko staje się samodzielny i nie musi już korzystać z pomocy żadnego korepetytora!

Podoba Ci się?

Więcej informacji?

Więcej informacji znajdziesz między innymi tutaj:

do góry